Rolnictwo należy do branż przyszłościowych, z gwarancją zyskowności w dłuższym okresie. Jednak aby na dobre zaistnieć na konkurencyjnym rynku, należy stale szukać nowych rozwiązań na optymalizację produkcji. Ważne są też obiekty służące do przechowywania plonów, takie jak magazyny zboża i owoców, gdzie można gromadzić zapasy bez uszczerbku na ich jakości. Kluczem do sukcesu w nowoczesnym rolnictwie jest nie tylko optymalizacja plonowania, ale przede wszystkim niezależność i dopasowywanie się do zmian. Sukces osiągną ci gospodarze i pośrednicy, którzy zaoferują stałe dostawy produktów roślinnych i zwierzęcych o powtarzalnej (wysokiej) jakości.
Obiekty rolnicze
Agrohale stanowią dziś godną polecenia alternatywę wobec murowanych obiektów. Nie dość, że ich budowa pochłania mniej czasu i środków, to dużo łatwiej gotowe hale przeobrażać. Przydatna jest technologia modułowa. Budowa agrohali od podstaw zazwyczaj wynosi kilka tygodni. Oczywiście jest to zależne od gabarytów obiektu, przeznaczenia i warunków terenowych. Budowa hali rolniczej przebiega ściśle według harmonogramu i zgodnie z ustalonymi między inwestorem a wykonawcą planu. Tak brzmi teoria. Praktyka także, co widać na przykładach gospodarzy i przedsiębiorców współpracujących z firmą Skeleton, nie odbiega od założeń.
Bezpieczne i trwałe konstrukcje
Obiekty inwentarskie, między innymi chlewnie i kurniki, muszą być wykonane z wyselekcjonowanych materiałów, do czego obligują zarówno branżowe normy, jak i potrzeby użytkowników. Hale rolnicze są budowane z atestowanych materiałów, co przekłada się na wyjątkową odporność na obciążenia, uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników atmosferycznych. Standardem są systemy wentylacyjne i grzewcze, dzięki którym łatwo utrzymać odpowiednią temperaturę oraz wilgotność. Budowa modułowa pozwala nie tylko na dodawanie kolejnych elementów wedle potrzeb, ale także umożliwia przenoszenie gotowych agrohal w inne miejsce. To kolejny czynnik przemawiający za tym, by zainwestować w hale rolnicze zamiast w tradycyjne budynki murowane.
Szerokie zastosowanie
Uniwersalność konstrukcji stalowych sprawia, że tego typu konstrukcje zdają egzamin zarówno jako obiekty inwentarskie czy magazyny do przechowywania płodów, jak i również jako sortownie warzyw i owoców, mroźnie i chłodnie, wiaty rolnicze oraz warsztaty i garaże na maszyny użytkowane w gospodarstwie.
Budowa hali rolniczej zaczyna się od pomysłu. Krok numer dwa to projekt. Kolejny – wycena. Tę przedstawiciele firmy Skeleton na podstawie przekazanej drogą elektroniczną wstępnej dokumentacji projektowej wykonają nieodpłatnie. Po dopięciu wszelkich formalności, z wyceną obejmującą finalny projekt oraz kosztem montażu i poszczególnych elementów agrohali, można przystąpić do realizacji zadania.