Wednesday, May 22nd, 2024

Gdzie sprawdzi się oświetlenie ledowe?

Jeśli szukamy pomysłów na oświetlenie wnętrza wybór może przyprawić o zawrót głowy. Rodzaje lamp, kinkietów, abażurów można dostosować do stylistyki pomieszczenia. Zastanawiając się nad wyborem nie zapomnijmy o wyborze odpowiednich żarówek.

Oświetlenie led, bo o nim mowa, jest od lat niezwykle popularne. Na początku można było zakupić zwykle diody led, obecnie  można już zakupić filamnety ledowe. Jaka jest różnica? Nowoczesne żarówki ledowe do złudzenia przypominają żarówki  starego typu. Do tego dochodzi kolorystyka. Można wybierać we wszystkich możliwych barwach. Ledowe oświetlenie nadaje się do wszystkich pomieszczeń w domu. Lampy sufitowe led można świetnie sprawdzą się zarówno w salonie jak o w kuchni czy łazience.

W salonie można pokusić się ponadto na oświetlenie zabudowy karnisza, co nada elegancką poświatę ściany. Klimatycznego charakteru nada taśma led zamontowana do podwieszanego sufitu. Najlepiej wybrać taką taśmę, której natężenie światła można zmienić i dostosować do naszych potrzeb. W kuchni oświetlenie led sprawdzi się idealnie do podświetlania szafek i półek. Taśma zamontowana blisko podłogi nadaje przytulnego klimatu, rozjaśnia wnętrze i nada się do oświetlenia kuchni w nocy.

W łazience lampy led zamocowane przy podłodze wzdłuż wanny rozświetlają wnętrze i wizualnie je powiększają. Zamontowane naokoło lustra doświetlają małe pomieszczenie. Bardzo efektownym rozwiązaniem jest umieszczenie diod ledowych w fudze. Można je zamontować zarówno na podłodze jak i na ścianach i to nie tylko w łazience. W przedpokoju sprawdzą się doskonale jako oświetlenie podłogi, można tez zamontować je na schodach.

Zewnętrzne oświetlenie led również świetnie się sprawdzi. Można zdecydować się na podświetlany numer domu, oświetlenie elewacji, miejsca postojowego, ogrodu czy basenu. Do wyboru jest duża gama naświetlaczy i projektorów led. W takich miejscach sprawdzi się świetnie oświetlenie z czujnikiem ruchu. Architektoniczne lampy led nadają elegancji, wymagają mało prądu i są bardzo trwałe.

Jak jeszcze można wykorzystać oświetlenie led? Można pokusić się na tunning oświetlenia samochodu. Pamiętajmy jednak, że według przepisów wymiana świateł zewnętrznych halogenowych na ledowe jest nielegalna. W autach produkowanych po roku 2011 można często spotkać oświetlenie zewnętrze ledowe montowane fabrycznie, nie możemy jednak sami dokonać takiej zmiany, ze względu na to, że wymaga ona specjalnej konstrukcji reflektora. Do jazdy dziennej można zamontować światła led na zderzaku lub pod głównymi reflektorami. Pamiętajmy aby kupując moduł ledowych świateł do jazdy dziennej sprawdzić, czy mają one homologację. Można też oświetlić wnętrze auta listwami ledowymi zamontowanymi na podłodze.

Jeśli decydujemy się na oświetlenie led na pewno największą zaletą jest energooszczędność. Dodatkowym atutem jest możliwość wyboru dowolnego koloru i temperatury barwy, długa żywotność oświetlenia i fakt, że w przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek nie ma problemu z nagrzewaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *