Wednesday, May 22nd, 2024

Nałóg alkoholowy – gdzie się udać po pomoc?

Alkoholizm oddziałuje na wszystkie sfery życia człowieka. Poza tym, że w dużym stopniu przyczynia się do pogorszenia stanu zdrowia, a nawet śmierci, to również dewastuje życie osobiste oraz zawodowe chorego. Jest wiele sytuacji, kiedy to alkoholik traci pracę, nie ma za co żyć, rodzina się od niego odwraca, itp. Należy również pamiętać o tym, jaką krzywdę wyrządza alkohol młodzieży.

Konsekwencje nałogowego spożywania alkoholu dla nastolatków i osób młodych

Osoby nastoletnie cały czas się rozwijają. Wobec tego ich organizmy wymagają szczególnej dbałości o dostarczanie niezbędnych budulców, witamin i minerałów. Spożywając alkohol, najzwyczajniej wypłukują z ustroju niezbędne mikroelementy. Sprawia to, że kości są słabsze i obniża ogólna jakość zdrowotną wraz z odpornością. Wzmaga się wieje chorób, które mogą stanowić zagrożenie dla życia.

Nalogowe spożywanie alkoholu w młodym wieku stanowi nie tylko zagrożenie dla zdrowia i życia chorego, ale również rzutuje na przyszłe plany życiowe. Powoduje obniżenie aspiracji, a także płodności.

U mężczyzn dewastuje jakość nasienia, zaś młode kobiety alkoholiczki mogą sprawić, że alkohol wywoła u nienarodzonych jeszcze dzieci bardzo źle rokujący dla rozwoju zespół FAS. Oznacza on zaburzenia w rozwoju psychicznym i fizycznym dziecka po urodzeniu. Zagrożenie to spowodowane jest spożywanie alkoholu podczas ciąży.

Gdzie szukać pomocy niezbędnej do wyjścia z nałogu alkoholowego?

Wrocław walczy z przeciwdziałaniem rozwoju nałogowego spożywania alkoholu wśród młodzieży. Organizowane są warsztaty i zajęcia w szkołach, a także przeznacza się na to zagadnienie część godzin lekcji wychowawczych.

Osoby uwikłane w długoletni nałóg alkoholowy mogą skorzystać z terapii odwykowych, a następnie uczęszczać na ambulatoryjną psychoterapię.

Dla posiadających tzw. słabą wolę, w oduczsniu się sięgania po trunek, we Wrocławiu można poddać się zabiegowi zaszycia alkoholowego.

Wszywka Wrocław sprzyja efektywnej terapii, pomaga skrócić ten proces, ale przede wszystkim działa w obronie zdrowia i życia chorego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *