Sunday, July 14th, 2024

Rodzaje blachy perforowanej

Blachy perforowane wykonane są ze stali, stali nierdzewnej, aluminium, miedzi, mosiądzu lub cynku. Każdy z tych materiałów ma specjalne właściwości i jest odpowiednio lepiej lub gorzej przystosowany do konkretnego zastosowania. Na przykład stal nierdzewna i aluminium są odporne na rdzę, podczas gdy stal jest tylko ocynkowana lub pokryta później warstwą ochronną. Panele perforowane są dalej przetwarzane z całkiem normalnych arkuszy stali, stali nierdzewnej, aluminium itp. Blachy perforowane są stosowane na szeroką skalę w przemyśle maszynowym, przy budowie pojazdów, w przemyśle elektrycznym, energetycznym, spożywczym itd.

Czy wzory blach perforowanych są cięte laserem

Twarde lub grube materiały, które nie mogą być wykrawane w poprzednich procesach, są obrabiane za pomocą lasera. Lasery są również preferowane w przypadku specjalnych projektów ze szczególnie fantazyjnymi perforacjami dekoracyjnymi, gdy inne maszyny nie radzą sobie z grubością materiału. W porównaniu z innymi procesami, cięcie laserowe jest najdroższe i najwolniejsze.

Blachy perforowane są dostępne w różnych wariantach i wykonane z wielu materiałów. W zależności od obszaru zastosowania i budżetu, wybiera się odpowiedni materiał. Najczęściej dostępne są blachy perforowane z perforacją okrągłą, ponieważ są one najłatwiejsze w produkcji. Dlatego są one uważane za standardową konstrukcję w oferowanym asortymencie produktów. Jednak każdy może wykonać okrągłe otwory, więc istnieją również inne kształty, takie jak kwadratowe, podłużne, a nawet perforacje dekoracyjne z fantazyjnymi wzorami, które są dostępne u wyspecjalizowanych dostawców takich jak Perfopol.pl.

Blachy perforowane i ich duża różnorodność perforacji kwadratowych i okrągłych

Każdy arkusz perforowany charakteryzuje się dużą liczbą równych rozmiarów otworów o tym samym kształcie geometrycznym i położeniu, ułożonych w rzędach przesuniętych lub prostych. Oprócz dobrze znanych perforacji okrągłych i kwadratowych, można również znaleźć blachy perforowane z perforacją prostokątną, tak zwaną perforacją podłużną, jak również blachy perforowane z perforacją poprzeczną. Różne rozmieszczenie otworów względem siebie jest określone przez położenie otworu.

Obróbka blach perforowanych

Arkusze perforowane mogą być przetwarzane w taki sam sposób jak arkusze nieperforowane. Mosiądz i cienkie blachy aluminiowe o grubości do pół milimetra mogą być cięte za pomocą nożyc a nawet nożyczek. Grubsze blachy perforowane cięte są za pomocą nożyc do blachy lub hydraulicznych narzędzi tnących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *