Sunday, July 14th, 2024

Skuteczne odchudzanie – to jest możliwe

Wiele osób jest sfrustrowanych swoją wagą, poziomem tkanki tłuszczowej lub wyglądem. Odchudzanie wydaje się być takie trudne! I faktycznie, wymaga wprowadzenia pewnych zmian, ale nie jest niemożliwe. Nawet dużą otyłość czy nadwagę można doprowadzić do porządku. Najlepsze efekty przynosi odchudzanie, które jest:

– bezpieczne i zbilansowane – dostosowane do możliwości, dopasowane kalorycznie, niezbyt restrykcyjne, uwzględniające dostarczanie składników odżywczych (nie głodzące organizmu),

– przyjemne i dające satysfakcję – oparte na ulubionych formach ruchu, bez katorżniczych treningów i diet, ze smacznymi posiłkami, bez podejścia pod tytułem „żadnego cukru do końca życia”,

– wsparte pozytywnym nastawieniem – pobudzane zdrową motywacją, z docenieniem efektów i udanego wprowadzania zmian, bez dołowania się tzw. wpadkami.

Dlaczego tak ważne jest zachowanie tych warunków

Równowaga podczas odchudzania zapobiega nawracającym kilogramom (efekt jo-jo) oraz ryzyku zapadnięcia w zaburzenia odżywiania. Niestety są dosyć powszechne i wywodzą się bardzo często z nieprawidłowo przebiegającego odchudzania. Żeby nie zaszkodzić sobie podczas dobierania diety, warto przemyśleć poradę dietetyka lub nawet catering dietetyczny Warszawa to rozwinięte miasto, w którym znalezienie dobrego dietetyka lub firmy, która dowozi gotowe fit posiłki, nie będzie problemem. Warto rozpocząć od dobrych podstaw i nie narażać zdrowia na szwank. Eksperymentowanie na ciele nie może skończyć się dobrze.

Ważne jest również, by trening i dieta dawały przyjemność. Najskuteczniejsze w zachowaniu ciągłości treningowej będą zajęcia lubiane. Niektórzy w ogóle nie lubią sportu, ale gdy się zastanowią – znajdują satysfakcjonujące formy ruchu. Może to być taniec lub pływanie. Jazda na rowerze lub gra w piłkę. Dla każdego coś przyjemnego – by łączyć satysfakcję i realizację celów. Pozwoli to wprowadzić nowe nawyki na stałe.

Pozytywne nastawienie to połowa sukcesu. Kto wie – może nawet więcej! O tym przekonują specjaliści od coachingu. Rzeczywiście, warto zadbać o pogodę ducha. Jeśli to konieczne – można wspomóc się psychologiem. Czasami przybieranie wagi wiąże się z zapełnianiem pustki emocjonalnej lub kompensacją niezaspokojonych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *