Thursday, September 21st, 2023

Kosmetyki dla mężczyzn – czego potrzebują mężczyźni

Wielu mężczyzn z różnych powodów unika pielęgnacji swojej skóry lub bardzo zaniedbuje tę czynności. Jest to duży błąd, ponieważ z czasem może doprowadzić do nieodwracalnych konsekwencji i poważnych problemów ze skórą. Niektórzy mężczyźni uważają poświęcanie czasu na pielęgnacje skóry za zbędną stratę czasu, a inni za zajęcie, które nie jest męskie. Trzeba jednak pamiętać, że skóra panów jest równie wymagająca, jak skóra kobiet i wymaga od panów rzetelnej uwagi. Zacznijmy więc od tego, jakie kosmetyki powinny się znaleźć w kosmetyczce każdego mężczyzny? 

Czego potrzebują mężczyźni do pielęgnacji swojej skóry

Podstawą jest żel do mycia twarzy. Mycie twarzy powinno być jedną z pierwszych czynności w ciągu dnia każdego mężczyzny i kobieta. Wielu mężczyzn do mycia twarzy używa zwykłego mydła lub żelu pod prysznic. Takie produkty mogą jednak wysuszać skórę, a nawet spowodować powstawanie wyprysków i podrażnień. Zbyt częste i intensywne stosowanie żel pod prysznic może doprowadzić do rozwinięcia się alergii. Kolejny kosmetyk dla mężczyzn, który powinno się stosować codziennie to krem nawilżający.  Trzeba pamiętać, że oczyszczenie i nawilżenie to podstawa codziennego dbania o swoją cerę. Wielu mężczyzn unika kremów nawilżających, ponieważ obawiają się, że skóra stanie się od tego świecąca. W przypadku osób z bardzo tłustą skórą warto skorzystać z konsultacji z dermatologiem lub po prostu poprosić o pomoc w wyborze preparatu sprzedawcę w drogerii. Kiedy zaczynam czuć, że nasze usta stają się suche i pękające, trzeba sięgnąć po balsam do ust. Usta mogą się przesuszać z powodu warunków pogodowych, przez klimatyzację i ogrzewanie oraz kiedy pijemy zbyt mało wody. Kosmetyki dla mężczyzn w kosmetyczce każdego mężczyzny powinny mieć również zastosowanie pielęgnacyjne.

Peeling i odpowiedni wybór maszynki

Dodatkowym sposobem na pielęgnację skóry dla mężczyzn jest stosowanie peelingu. Peelingu nie trzeba wykonywać codziennie. Wystarczy to robić raz na kilka dni (2-3 razy w tygodniu) i w ten sposób poświęcić kilka dodatkowych sekund, by jeszcze dokładniej oczyścić skórę. Peeling pomaga pozbywać się martwych komórek naskórka z twarzy, oczyszcza pory i pomaga lepiej się wchłaniać kremem nawilżającym. Mężczyźni, którzy chcą lepiej zadbać o swoją skórę, powinni stosować prawidłowe maszynki do golenia. Golimy się bardzo często, dlatego istotne jest regularne wymienianie ostrzy oraz częste zmiany maszynek, jeśli to ich używamy do golenia. Mężczyźni, którzy mają dłuższą brodę, powinni stosować trymer przy każdym goleniu lub regularnie korzystać z usług barbera. Zadbanie o swój zarost jest znacznie ważniejsze, niż twierdzi wiele osób – broda to przecież nasza wizytówka. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *