Sunday, July 14th, 2024

Słodki sen niemowlaka

Dzień, w którym dowiadujemy się, że zostaniemy rodzicami dla większości jest dużym zaskoczeniem. Potem pojawia się radość i oczekiwanie na przyjście na świat potomka. Te kilka miesięcy, wbrew pozorom, szybko mija i nowy członek rodziny jest już z nami.

W tym czasie wiele zmian zachodzi w naszym życiu. Obok świadomości i psychicznego przygotowywania się do tego, że niedługo rodzina się powiększy, są też zakupy nowych mebli, ubranek dla dziecka, zabawek itd. Szczęściem jest, że w tym wszystkim większość z nas może liczyć na pomoc bliskich. Jedną z ważnych, jak nie najważniejszych rzeczy, które potrzebujemy kupić naszemu dziecku jest łóżeczko. Samo w sobie nie jest trudnym wyborem. Najistotniejsze jest to, aby było bezpieczne. Większy problem może sprawić pościel do łóżeczka dziecięcego. Dorośli kupując ją dla siebie wiedzą, co będzie dla nich najlepsze. W wyborze pościeli dla dziecka pojawiają się schody. Nie zabierzemy przecież dziecka do sklepu i nie poprosimy niemowlaka, by pokazał paluszkiem, która będzie dla niego najlepsza. Jak więc ją wybrać?

Znając płeć dziecka, możemy darować sobie kwestię koloru, z resztą nie on jest najważniejszy. Najważniejszy jest materiał, z którego pościel jest wykonana. Pamiętajmy, aby zawsze wybierać tę, która jest wykonana w 100% z bawełny. Jest to doskonały materiał, ponieważ oprócz zabrudzeń, będziemy mogli w wysokiej temperaturze pozbyć się niewidocznych wrogów- bakterii.

Gdy pomimo naszych starań, dziecko będzie niespokojne w swoim łóżeczku, a spokojny sen sprawi mu tylko nasza bliskość, warto zakupić kokon dla niemowlaka lub otulacz muślinowy. Ten pierwszy sprawdza się przede wszystkim w nocy. Kiedy nasze maleństwo za wszelką cenę chce spać z nami, można je w takim kokonie śmiało położyć na nasze łóżko bez obawy, że spadnie ono na podłogę. Ponadto sprawdza się również przy codziennej rutynie. Nie będziemy przecież przenosić łóżeczka z sypialni do innych pomieszczeń naszego domu, by mieć oko na nasze dziecko podczas sprzątania, czy gotowania. Otulacz muślinowy sprawdza się natomiast wtedy, gdy maleństwo jest bardziej wymagające i w ciągu dnia nie wystarcza mu to, że nas widzi lub słyszy.

Stety i niestety niektóre niemowlęta chcą cały czas spędzać na rękach swoich rodziców. Taki otulacz zapewni mu ciepło, a my będziemy mogli być spokojni o jego zdrowie. Wiemy już jak zapewnić komfort i bezpieczeństwo naszemu maluszkowi. Śmiało można, więc wybrać się na zakupy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *