Sunday, June 16th, 2024

Czy mikro przedsiębiorcy mogą skorzystać z pożyczki pod zastaw działki

Mogłoby się wydawać, że pożyczki są przeznaczone głównie dla dużych przedsiębiorstw, które posiadają przede wszystkim zdolność kredytową, a ich dochody pozwalają na spłatę nawet i kilku zaciągniętych kredytów. Właściciele małych firm, których dochody nie są aż tak imponujące, dopiero rozwijają skrzydła na rynku i budują swoją markę również mają szansę pozyskać dodatkowe fundusze, dzięki pożyczce pod zastaw działki. Pozyskane w ten sposób środki można wykorzystać na rozbudowę działalności lub zakup niezbędnego sprzętu do wykonywania pracy.

Czy działka stanowi dobre zabezpieczenie dla pożyczki

Jeśli działka posiada księgę wieczystą, jak najbardziej może być zabezpieczeniem, aby uzyskać pożyczkę. Kredyt pod zastaw gruntu to idealne rozwiązanie dla tych właścicieli firm, którzy z różnych przyczyn mają niską zdolność kredytową. Bardzo wygodna pożyczka pod zastaw ziemi to niejednokrotnie szansa na wyjście z zawodowego impasu lub rozbudowy firmy. Ubiegać się mogą o nią właściciele działki:

  • Budowlanej
  • Rolnej
  • Leśnej
  • Inwestycyjnej
  • Rekreacyjnej

Rodzaj działki nie ma tak naprawdę dużego znaczenia, tak jak jej wartość i własność. W zależności od wyceny można zatem wnioskować o taką kwotę, na jaką pozwala zabezpieczenie. Biorąc pożyczkę pod zastaw działki, można w dalszym ciągu swobodnie z niej korzystać i być jej właścicielem.

Mikro przedsiębiorcy – na co można przeznaczyć dodatkowe fundusze

Tak naprawdę przeznaczenie pożyczki zależy tylko od kreatywności przedsiębiorcy. Ponieważ doskonale zna on sytuację własnej firmy, orientuje się w jej potrzebach i obszarach, które wymagają poprawy. Mając w ręku akt własności ziemi, te cele mogą zostać osiągnięte. W przypadku, kiedy działka została nabyta w drodze darowizny lub spadku, będzie potrzebny akt notarialny, który poświadcza ten fakt. Oprócz tego, dokumentami, wymaganymi przy udzielaniu tego rodzaju pożyczki, będą: odpis z księgi wieczystej, numer działki, wypis z rejestru gruntów wraz z załączoną mapką ewidencyjną oraz zdjęcia nieruchomości.   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *