Monday, February 26th, 2024

Nadmierne wypadanie włosów – kiedy jest powodem do zmartwienia

Wypadanie włosów jest naturalną ich cechą, wynikającą z cyklu rozwojowego. Składa się on z trzech faz, a w związku z tym, że na głowie znajdują się włosy w różnych fazach – te, które są już w stanie spoczynku wypadają, a na ich miejscu pojawiają się nowe. Czasem jednak ta równowaga zostaje zaburzona, kiedy tracimy o wiele więcej włosów, niż wskazuje norma (ok 60-100 na dobę), a nowe się nie pojawiają. Wówczas należy bacznie się przyjrzeć, gdzie może tkwić problem i starać się mu zaradzić.

Przyczyny wypadania włosów

Przyczyny nadmiernej utraty włosów są bardzo zróżnicowane, dlatego tak ważne jest ustalenie tej, która doprowadziła do takiego stanu. Najczęściej włosy wypadają z przyczyn fizjologiczych, w efekcie nieprawidłowej pielęgnacji bądź w wyniku jakiegoś schorzenia. Fizjologiczne są związane z różnymi okresami życia u kobiet, takie jak: ciąża, karmienie piersią, menopauza. Zła pielęgnacja to przede wszystkim przesuszanie włosów – używanie zbyt często suszarki, prostownicy, lokówki, a także długotrwałe przebywanie na słońcu. Nieprawidłowe szczotkowanie włosów również przyczynia się do wypadania włosów. Jeśli chodzi o schorzenia, którym może towarzyszyć utrata włosów, to są to m.in.:

  • Niedobory żelaza lub cynku
  • Choroby tarczycy
  • Choroby nowotworowe
  • Cukrzyca
  • Grzybica
  • Łuszczyca

Stosowanie niektórych leków również wpływa na to, że włosy nadmiernie wypadają. Do jeszcze innych przyczyn mogą zaliczać się: stres, niewłaściwa dieta, osłabienie organizmu. Dzięki suplementom, działającym na wzmocnienie włosów, odbudowę ich oraz ogólną kondycję, można zatrzymać ten proces i znów cieszyć się bujną, zdrową i mocną fryzurą. Jednym z najpopularniejszych jest Locerin, który działa na wiele przyczyn łysienia. Naturalny skład oraz opinie o tabletkach Locerin utwierdzają w przekonaniu, że jest to produkt skuteczny.

Jakie składniki można znaleźć w tabletkach na wypadanie włosów

Oprócz biotyny, która jest podstawowym składnikiem niemal każdego suplementu wspomagającego regenerację włosów, preparaty te zawierają głównie zioła, takie jak skrzyp polny czy pokrzywa oraz witaminy. Tak doskonale skomponowany skład zapewnia szybkość działania oraz, co najważniejsze, pożądane rezultaty – gęste i silne włosy, odżywiona skóra głowy, uzupełnienie niedoborów ważnych witamin. To główne zalety produktów, które są stworzone po to, by zahamować wypadanie włosów i pobudzenie mieszków do produkcji nowych. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *